• Çalışma Saati: Hafta içi : 08:00 - 19:00
  • Telefon Numaramız : 0850 840 82 69
  • Telefon

    0850 840 82 69

  • Email

    info@nosreklam.com

  • Adres

    Bahçelievler 7. Cadde 15/4 Ankara

Otopark Sistemi

Ankara Araç Altı Görüntülemeci

Otopark sistemi artan araç kullanımı ve park yeri azlığından dolayı ihtiyaç oluşturur. Özellikle büyükşehirlerde boş alan bulmak  zor hale gelmekte. Her yere park etmek hem akıllıca hem de güvenli olmaz. Park edilecek yerin güvenli ve korunaklı olması gerekir. Sürücüler için en önemli konu budur. Artan araç yoğunluğu ve boş alan yetersizliği otoparklara olan rağbeti artırmıştır. Buna bağlı olarak otoparklar ve kullanılan sistemler kendilerini yenilemektedir. Ayrıca gelişen teknolojiye de uyumlu olarak çalışırlar. Sürücülerin bu hizmetlerden bu şekilde faydalanması da mümkündür.

Otopark Sistemi Nedir

Günümüzde kullanımı yaygın olan bu sistemin çeşitleri mevcuttur. Bunları sıralayacak olursak Tam otomatik, yarı otomatik ve katlı otopark sistemleridir. İlk olarak tam otomatik otopark sistemlerinde araçlar insansız olarak elektronik bir mekanizma kullanılarak park etme işlemi yapılır. İş merkezlerinden otomobil depolarına kadar birçok alanda bu sistem kullanılmaktadır. Bu sistemde sürücü aracı park odasına bırakır. Araç sistem tarafından boş bir hücreye alınır. Başka bir sürücü ve motor sisteminin çalışmasına gerek yoktur. Sürücü bu sistem sayesinde park etme işlemi için ayıracağı zamandan da tasarruf eder. Otomatik sistemlerde ücretlendirme bilet keserek ve kart okuma makineleri aracılığıyla yapılır. Aracın gönderildiği hücre görevli kişi tarfından belirlenir. Hücre numarası da araç sahibine teslim edilir. Araç sahibi aracını almak istediğinde bu numarayla aracına ulaşabilir. Yarı otomatik sistemlerde ise araçlar üst üste park edilir. Raf şeklinde dizayn edilen park kutuları hareket halinde olup uzaktan kumanda ile kontrol edilir. Bu sistemde de araç park işlemi boyunca sürücüsüzdür. Ray ve palet sistemleri ile araçlar uygun konumları alır. Araçlar üst üste kat çıkabilsin diye yukarı doğru olacak sistem kurulur. Bu sistemler içindeki en pratik sistem katlı olan sistemdir. Perfabrik olarak uygun yerde bu katlı sistemler kullanılır. araçlar yan yana ve üst üste araç raflarına park edilebilir. Diğer sistemlerdeki  kumanda yardımıyla park edilir.

FAYDALARI NELERDİR

Mekanizmalarla insansız olarak çalışan sistemler sayesinde ihtiyaç duyulan insan sayısı azalır.Yapılan park işlemleri bilgisayarlara kayır edildiğinden sigorta güvencesi sağlanmış olur. Ayrıca bu sistemle araçlar güvenlikli olarak korunmuş olur. Araçlar bu apark sistemleri ile hava şartlarından da etkilenmezler.

 

Otopark Sistemi

Bu Web Sitesi Kiralıktır

01
02
03