• Çalışma Saati: Hafta içi : 08:00 - 19:00
  • Telefon Numaramız : 0850 840 82 69
  • Telefon

    0850 840 82 69

  • Email

    info@nosreklam.com

  • Adres

    Bahçelievler 7. Cadde 15/4 Ankara

Plaka Tanıma Sistemi

Ankara Araç Altı Görüntülemeci

Plaka tanıma sistemi, araçların plakalarının okunması için oluturulmuştur. Dijital görüntüler alınıp plaka okuma yapılıyor. Yazılım tabanlı olarak çalışan sistemdir. Araç takibinin doğru yapılması için en çok bu sistemler kullanılır. Plaka tanıma sistemlerinde plaka okuma işlemleri başarıyla yapılır. Bu sistemler sayesinde kolaylıklarla birlikte az zamanla sonuça ulaşılır. Eski zamanlarda kullanılan yöntemlere göre oldukça pratikdir. Plaka tanıma sistemleri her  zaman  kullanılabilir. Araçaların model ve marka ayırmadan ,plakası mevcutsa okuma işlemi yapılır.  Kameralarca alınan görüntüyle plaka belirlenir. Belirlenen plaka yazılım üzerinden işlenir. Bu sayede araçla ilgili bilgilere ulaşılır.  İlk adımda kolay olan işlemler içerik olarak zor ve karmaşıktır. Ancak kullanılan yazılımlar bu işlemi kolaylıkla halleder.

 Plaka Tanıma Sistemi Kullanımı

Bu sistemin    kullanım alanları çok geniştir.. Trafik kontrol alanlarında kullanılır. Aracın sahibi ve araçla ilgili bilgilere ulaşılır. Şüpheli durumların önüne geçilmekle kontrol tam anlamıyla sağlanır. Araçalrın yoğon olarak kullandığı otoparklarda da yine bu sistemi vardır. Bu sayede araç akışı kontrollü olarak yapılır. Üniversite gibi birçok kişiye ev sahipliği yapan alanlarda kullanım alanıdır. Giriş çıkış bölgelerinde güvenlik açısından önem arz eder. Ülkeler arası sınır bölgerinde aktif olarak kullanılır. Bu bölgelerde sınır güvenliğini tehlikeye sokacak durumlar kısa bir zaman içinde engellenir. Toplu konut gibi yaşam yerleri de yine plaka tanıma sistemi kullanım alanları içinde vardır. Güvenlik açısından bir risk durumunun oluşmaması için giriş çıkış işlemlerinde kullanılır. Böylece bu alanlarda da güvenlik kontrol altına alınmış olur.  Çözüme odaklı bu sistem hayatı oldukça  kolaylaştırır.

AVANTAJLARI

Plaka tanıma sistemi sayesinde suçlu tespiti kolaylıkla yapılır. Geçmiş zamalarda bu işlem manuel olarak yazılı bir listeyle yapılırdı. Bu sistemle araçlar otomatik olarak belirlenir. Emniyette de bu sistem kullanılır. Suçlu takibi kolayca yapılır. Plakaların kolayca ve kısa bir zaman içinde işlenmesi bütün işlerin çabucak yapılmasını sağlar. Bununla birlikte zamandan tasarruf edilmiş olur. Böylece birçok ihtiyaca cevap verilir. Güvenlik daha kolay sağlanır. Hem önlemler alınır hem de olumsuz durumlar karşısında çözüm yolu belli olur.

 

 

Plaka Tanıma Sistemi

Bu Web Sitesi Kiralıktır

01
02
03